Kawa

cc_jungle

Mieszanki kawowe Columbus Coffee…

… to specjalnie wyselekcjonowane ziarna z jednych z najlepszych plantacji na świecie. Sekret smaku naszej kawy tkwi właśnie w ziarnach, które docierają do nas z najdalszych zakątków globu.

espresso_blend_2

COLUMBUS COFFEE ESPRESSO BLEND

To idealnie zbalansowana mieszanka najlepiej wyselekcjonowanych ziaren Arabiki, doskonała do klasycznego espresso oraz do kaw czarnych przygotowywanych na jego bazie.

POCHODZENIE:

Kolumbia, Arabica

Wyróżnia się łagodnym, bardzo naturalnym i delikatnym smakiem oraz wspaniałym, lekkim aromatem. Jej smak często bywa określany jako ,,jedwabisty”, należy bowiem do najbardziej zrównoważonych kaw, nadających się do picia o różnych porach dnia.

Brazylia, Arabica

To wysokiej jakości ziarno uprawiane w rejonie Sao Paolo. Powstaje z niego kawa bardzo orzeźwiająca, lekko gorzkawa. Jest doskonałym zamiennikiem dla mieszanek z dodatkiem robusty.

Gwatemala, Arabica

Kawy z Gwatemali odznaczają się pełnym smakiem i aromatem, doskonałą kwasowością oraz przyjemnymi, winnymi nutami. Uprawiane na niskich wysokościach są słodkawe, delikatne i aromatyczne, zaś te rosnące wyżej mają średnią kwasowość, są bardziej „cieliste”, a ceni się je zwłaszcza na rynkach Europy Północnej.

house_blend_info2
house_blend_2

COLUMBUS COFFEE HOUSE BLEND

To doskonale zbalansowana mieszanka wyselekcjonowanych ziaren Arabiki oraz Robusty. Idealnie nadaje się do kaw mlecznych.

POCHODZENIE:

Kongo, Arabica

Jest to kawa o intensywnym aromacie i wyrazistej kwasowości, skrywanej przez mocno wybijającą się słodycz karmelu. Można w niej wyczuć także nuty dojrzałych cytrusów i orzechów włoskich. Kongo Kivu jest przede wszystkim słodka, niezwykle przyjemna i pełna w smaku.

Brazylia, Arabica

To ziarno o niezbyt dużej kwasowości. Nie zawiera też goryczki, a zamiast tego ­– mnóstwo miodowej czułości i słodkiej delikatności. W filiżance tego rodzaju kawy napotkamy aromat czarnej herbaty wraz z tropikalną nutą owoców mango, rześkimi cytrusami i słodyczą melonów.

Wietnam, Arabica

Prawdziwie wyjątkowa kawa łącząca wiele zaskakujących smaków – nutę czekolady, tamaryndu i orientalnych przypraw z genialnym posmakiem. To wybór dla tych, którzy lubią mocną kawę, a jej picie wiążą z niezapomnianymi przeżyciami smakowymi.

Wietnam, Robusta

To kawa o bardzo mocnym i wyrazistym, lekko ziemistym smaku, która pozostawia na języku mocno gorzki posmak. Napar charakteryzuje się lekko kwaskowatym, zrównoważonym smakiem i aromatem, a zawartość kofeiny jest wysoka.

house_blend_info2
mapka

Nigdy nie zapominamy o źródle naszej kawy – jest nim ziarno Columbus Coffee. Dlatego w każdej z naszych kawiarni umieszczamy zegary wskazujące aktualną godzinę w miejscach, z których nasze ziarna pochodzą. Być może w tej właśnie chwili są dla nas zbierane.

Zobacz jakie kawy czekają na Ciebie w Columbus Coffee:

Skontaktuj się z nami

Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o kawiarniach lub produktach Columbus Coffee, lub masz inne pytania – zapraszamy do kontaktu z nami!